O mnie

Herbata i Obiektyw

Powinienem się przedstawić. Sebastian Benbenek.

O mnie

 

Ja, herbata, aparat i książka

Tak, zajmuję się fotografią. Z tą różnicą, że nie tylko od strony praktycznej, czemu wyraz ma dać ten blog. Fotografia sama w sobie zaś jest niezwykłą rzeczą. Pozwala dryfować po różnorakich tematach w sposób właściwie niczym nieograniczony.

O poradniki techniczne szalenie łatwo, więc raczej się ich wystrzegam.
Wolę zwrócić uwagę czytelników na pewne zjawiska społeczne i kulturowe, które towarzyszą fotografii w XXI wieku. Czym właściwie jest fotografia dla społeczeństwa i kultury? Na potrzeby tej strony, bloga, przybieram rolę socjologa, z którą do niedawna było mi bardzo nie po drodze. Kierunek ten ukończyłem z potrzeby „ukończenia czegoś humanistycznego”, dla przeciwwagi, lecz długo nie traktowałem go poważnie.

Dopiero z czasem okazało się, że dzięki socjologii fotografia staje się o niebo barwniejsza. Daje też możliwość znalezienia odpowiedzi na wiele pytań dotyczących fotografii. Dostarczając nowych sposobów myślenia. Zamykanie się w czułościach i wartościach przysłony zubaża świat fotografii, redukuje go do generowania obrazów.

Prócz tego uwielbiam literaturę i chętne podzielę się z Wami ulubionymi książkami, może nie tyle recenzjami co przemyśleniami na ich temat.

 

Nic prostego

Nie mogę Wam zaoferować prostych odpowiedzi i rozwiązań. Trzeba się pogodzić z odpowiedziami „z jednej…ale z drugiej strony…” za którą to wielce nie przepadał Leszek Kołakowski. Z tym, że stron bywa naprawdę bardzo wiele.

 

Patronite Herbata i Obiektyw

Słuchajcie założyłem sobie konto na Patronite, żeby trochę usprawnić prace nad treściami na blogu. Odrobina czasu i nowych, często rzadkich książek zawsze się przyda 😉 Mój profil znajdziecie pod linkiem Patronite Herbata i Obiektyw