dobra herbata

Czajnikowy.pl dobra herbata – Rafał Przybylok

Co można dostać lepszego na urodziny niż książkę? Książkę o herbacie! Napisania takowej podjął się Rafał Przybylok, współautor czajnikowy.pl, oraz właściciel herbaciarni w Zabrzu. Ok. Szkolne przedstawienie postaci mamy już za sobą, bierzmy się za książkę.

Czajnikowy.pl dobra herbata

Jest to swoiste kompendium, w którym autor przedstawia historię herbaty, rodzaje, sposoby parzenia. W zasadzie jest tam wszystko co każdy fan herbaty chciałby wiedzieć na temat tego naparu. Czasem trochę mi smutno, że wszystkie ciekawe metody parzenia herbaty już wynaleziono i na tym można by zakończyć, bo cóż więcej można powiedzieć? Rafał pisze bardzo przystępnie i bez zbytniego snobizmu. Z herbacianą tematyką jest już oswojony i związany od lat, przez co obce mu są wszelkiej maści uniesienia nowicjusza. Prowadzi czytelnika zarówno przez historię samego krzewu jak i zwyczaje związane z wykorzystaniem jego liści.

Nie są to historie wyczerpujące a raczej pewien zarys, bowiem opisanie chociażby chińskiej historia parzenia herbaty wymaga osobnej książki.